Profilaktyka

 

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów stomatologicznych jest wybielanie zębów. Jest to szczególnie metoda stosowana przez gwiazdy show biznesu , które grają we wszelkiej maści filmów. Piękne i lśniące zęby dają ludziom pewność siebie, wygodę i komfort w pracy i w życiu. ,,Jasny” uśmiech sprawia, że ludzie inaczej na ciebie patrzą i są ufni wobec ciebie. Jest to bardzo ważna sprawa we wszelkiej maści podpisywaniu kontraktów, bądź handlu na świecie. Ludzie wtedy postrzegają cię jako osobę ułożoną i dbającą o detale. Wybiela się także żeby przebarwione, bądź martwe których naturalny kolor już nie może być tak błyszczący jak niegdyś. Istnieją również pasty do zębów, które w znacznym stopniu zawierają w sobie śladowe ilości środków wybielających zęby.

Kolejnym ważnym elementem stomatologii na świecie są leczenia kanałowe, polegające na usunięciu szkodliwego produktu w zębach i wypełnieniu go odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Prawidłowo wyleczony ząb staje się bardziej odporny na wszelkiej maści niekorzystne choroby bądź uszkodzenia szkliwa. Najważniejszą rzeczą podczas tego rodzaju leczenia jest zapewnienie 100% sterylności zabiegu, gdyż jeśli zarazki lub uszkodzone szkliwo zostanie zamknięte z dwóch stron zacznie się rozprzestrzenia i zepsuje całego zęba.

W związku ze ścieraniem się starych szkliw dobrym sposobem jest fluoryzowanie zębów cotygodniowo, bądź wizyty u dentysty i nakładanie na zęby specjalnej pasty, która ma zwiększać ochronę na szkliwie i wygładzać zęby.

Ciągle są wynajdowane nowe, lepsze metody leczeń domowych i lekarskich, dzięki którym w przyszłości oszczędzimy dużo pieniędzy i oczywiście zdrowie.

Profilaktyka jest najważniejszym szczeblem w zapobieganiu chorobom zębów i dziąseł oraz leczeniu próchnicy i paradontozy. Jeśli wystarczająco dobrze jest ona prowadzona, to pomaga świetnie zabezpieczyć zęby na całe lata, powodując błyszczący uśmiech oraz zdrowe i niebolące zęby. Również każdy powinien się zabezpieczyć przed wszelkimi nieścisłościami w elementarz jamy ustnej opisując wszystkie problemy ochrony naszego uzębienia od a do z. Równie ważne jest aby podczas wizyty u lekarza poinformował nas on jakiej szczoteczki powinniśmy używać na nasze zęby, gdyż istnieją szczoteczki z miękkimi i twardymi włóknami.

Również odpowiednie odżywanie się ma znaczny wpływ na jakość naszego uzębienia. W zależności czy nasze odżywianie jest korzystne, czy też nie lekarz w każdej przychodni powinien nam móc wytłumaczyć w jaki sposób i jak to w razie czego zmienić.

Lakowanie to coś wbrew pozorom wielce znanego nam, jako pacjentom. Jest to wypełnianie bruzd i dziur w zębach specjalnym lakiem szczelinowym. Jest to bardzo popularna metoda ochrony zębów, gdyż jest prosta, szybka i bezbolesna, za czym przemawia chęć pacjentów do jej wykonywania. Pozwala na praktyczne podwojenie odporności na próchnicę oraz jej redukcję.