Sztuczne Szczęki oraz Sztuczne Zęby

 

Sztuczne szczęki, jak sama nazwa mówi są zestawem sztucznych, plastikowych bądź z innego tworzywa zestawem zębów dla jamy ustnej. Zdarzają się sztuczne szczeki tylko na dolną, bądź górną cześć jamy ustnej. Zazwyczaj takie ,,prezenty” sprawiają sobie starsze osoby, których jama ustna nie jest w najlepszym stanie, bądź musiały pozbyć się zębów aby nie zainfekować innych organów. Służą one na zasadzie ,, włóż, przeżuj, połknij”. To, że są sztuczne, nie znaczy, że nie można ich uszkodzić lub zniszczyć, oczywiście wszystko zależy od materiału, z którego są wykonane.

Ludzie coraz słabiej dbają o swoje zęby, co powoduje coraz większe zapotrzebowania na sztuczne szczęki. Są to najpopularniejsze wypełniacze do jamy ustnej, ponieważ są o wiele tańsze niż wstawienie wszystkich sztucznych zębów, przy czym są wygodne i funkcjonalne. Trzeba je wymieniać raz na trzy lata oraz dobrze dostosowywać, ponieważ zły rozmiar ich powoduje bóle całego ciała, oddziałowując na nerwy w ciele.

Od ponad 25 lat istnieje także możliwość zainicjowania sobie implantu wraz z korzeniem i zębem do jamy ustnej, które pozwalają na odmłodnienie, bądź wypełnienie naszego uśmiechu. Istnieje wiele sytuacji, w których człowiek może stracić zęby. Niejednokrotnie małe dzieci przy zabawie gubią zęby mleczne. Gorzej dzieje się, gdy już starsza młodzież, bądź dorośli stracą zęby, gdyż one już nie odrastają i w uśmiechu zostaje nam luka bez zęba, z czego raczej nikt by się nie cieszył. Dlatego też powstał pomysł o sztucznych zębach, które znacznie zwiększają możliwości stomatologii. Są to wytwory martwe, które wszczepia się w miejsce starego korzenia i czeka aż zaimplementuje go organizm. Ostatnimi wynalazkami są zęby z implantami, które są najlepszym odwzorowaniem naturalnych zębów człowieka. Implanty sprawiają, że można znów poczuć się jak człowiek, uśmiechać się nie mając dziwnego uczucia, że nie wyglądamy tak jak powinniśmy, że coś jest nie tak. Implant, to urządzenie wykonane z biozgodnego tytanu, który jest wprowadzany do szczęki i zasklepia się do kości w bardzo szybkim tępie.

Przeżywalność implantów jest porównywalna do przeżywalności naszych naturalnych zębów. Jest to zależne od opieki nad nimi oraz nad regularnym i zdrowym trybem życia. Specjalistyczni dentyści pomagają w każdy możliwy sposób zwiększyć czas, przez który nasz implant będzie bezpieczny od obumarcia.